• Sobota, 6 marca 2021
  • Imieniny: Jordana, Róży, Kolety

Informacje

Sieciaki na wakacjach w Rdzawce

Data: 18 lipca 2014, Piątek / Ilość wyświetleń: 1692

18 lipca - dzięki uprzejmości księdza proboszcza Piotra Wojtyły oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka - zorganizowano akcję Sieciaki na Wakacjach.

Stowarzyszenie Forum Rdzaw ka reprezentowane przez Mateusza Wójtowicza zaprezentowało kreskówkę Sieciaki. Opiera się ona na przygodach Sieciaków, czyli dzieci posiadających specjalne zdolności i wykorzystujących je w walce z internetowymi zagrożeniami. Sieciaki: Ajpi, Netka, Spociak i Kompel, potrafią bezpiecznie korzystać z sieci. Aby pomóc Sieciakom, Sztuczna Inteligencja stworzyła robota NetRobiego. Ta postać opiekuje się zespołem Sieciaków, a pozostałym użytkownikom Internetu radzi, jak uniknąć internetowych zagrożeń. Sieciaki i NetRobi walczą z Sieciuchami, uosobieniami zagrożeń, czyhających na internautów. W skład grupy Sieciuchów wchodzą: Kłamacz - internetowy oszust, Kradziej - wykorzystujący Internet do zdobywania korzyści materialnych, Śmieciuch - rozsyłający i zamieszczający w Internecie zbędne informacje oraz Bełkot – kłótliwy prowokator, wypisujący bzdury, np. na forach.

Dzieci otrzymały materiały na temat bezpiecznego Internetu. Organizatorzy dziękują za pomoc Annie Żurek.

Mateusz Wójtowicz ( Forum Rdzawka)

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Ciri
20.07.2014 22:09
IP: 176.100.199.30

po rozum na wieś, po pieniądze do miasta :)

Toni
18.07.2014 17:32
IP: 83.10.93.158

Jak takie spotkania i zajęcia organizują dla dzieci na wsi, to chyba lepiej mieszkać na wsi bo tam zawsze było więcej rozsądku.