• Poniedziałek, 22 października 2018
  • Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Informacje

Sieciaki na wakacjach w Rdzawce

Data: 18 lipca 2014, Piątek / Ilość wyświetleń: 1316

18 lipca - dzięki uprzejmości księdza proboszcza Piotra Wojtyły oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka - zorganizowano akcję Sieciaki na Wakacjach.

Stowarzyszenie Forum Rdzaw ka reprezentowane przez Mateusza Wójtowicza zaprezentowało kreskówkę Sieciaki. Opiera się ona na przygodach Sieciaków, czyli dzieci posiadających specjalne zdolności i wykorzystujących je w walce z internetowymi zagrożeniami. Sieciaki: Ajpi, Netka, Spociak i Kompel, potrafią bezpiecznie korzystać z sieci. Aby pomóc Sieciakom, Sztuczna Inteligencja stworzyła robota NetRobiego. Ta postać opiekuje się zespołem Sieciaków, a pozostałym użytkownikom Internetu radzi, jak uniknąć internetowych zagrożeń. Sieciaki i NetRobi walczą z Sieciuchami, uosobieniami zagrożeń, czyhających na internautów. W skład grupy Sieciuchów wchodzą: Kłamacz - internetowy oszust, Kradziej - wykorzystujący Internet do zdobywania korzyści materialnych, Śmieciuch - rozsyłający i zamieszczający w Internecie zbędne informacje oraz Bełkot – kłótliwy prowokator, wypisujący bzdury, np. na forach.

Dzieci otrzymały materiały na temat bezpiecznego Internetu. Organizatorzy dziękują za pomoc Annie Żurek.

Mateusz Wójtowicz ( Forum Rdzawka)

Komentarze

Ciri
20.07.2014 22:09

po rozum na wieś, po pieniądze do miasta :)

Toni
18.07.2014 17:32

Jak takie spotkania i zajęcia organizują dla dzieci na wsi, to chyba lepiej mieszkać na wsi bo tam zawsze było więcej rozsądku.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »